Taş çömleğe çarparsa vay çömleğin haline çömlek taşa çarparsa yine vay çömleğin haline

Güçlü ve güçsüz çarpışırsa kavga güçsüzün yenilmesiyle sonuçlanır. Kavgayı başlatan güçlü veya güçsüzde olsa. Kavgayı güçsüz de başlatsa, güçlü de başlatsa kavga güçsüzün yenilgiye uğramasıyla sonuçlanır.

Bu yüzden güçsüz kişiler kavga gibi olaylarda zor duruma düşerler. Eğer güçlü ve zayıf bir çarpışırsa, mücadele zayıfların yenilmesine yol açar. İster güçlü ister zayıf güçte olsun mücadeleyi başlattı.

Kavga zayıf veya güçlü başlar, kavga zayıfın yenilgisiyle sonuçlanır. Bu nedenle zayıf insanlar kavga gibi olaylarda zor durumdalar.

  • Taş çömleğe çarparsa vay çömleğin haline çömlek taşa çarparsa yine vay çömleğin haline atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Taş çömleğe çarparsa vay çömleğin haline çömlek taşa çarparsa yine vay çömleğin haline atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Taş çömleğe çarparsa vay çömleğin haline çömlek taşa çarparsa yine vay çömleğin haline atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Taş çömleğe çarparsa vay çömleğin haline çömlek taşa çarparsa yine vay çömleğin haline atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Taş çömleğe çarparsa vay çömleğin haline çömlek taşa çarparsa yine vay çömleğin haline atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Taş çömleğe çarparsa vay çömleğin haline çömlek taşa çarparsa yine vay çömleğin haline atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri