Tana kalan dona kalır

Bir iş günü gününe yapılmalıdır. İşi yarına bırakmak kimi olumsuzluklarıda beraberinde getirir. Yarın daha önemli bir işin çıkmayacağını nereden bilebiliriz.

Diyelim ki çıktı, o zaman ne yapacağız. Kuşkusuz bugünkü işten önce onu yapacağız, bugünkü işde kalacak. Dolayısıyla işler birikmeye başlayacak, çıkmaza girecek.

Ayrıca bugün yapılması gereken işin sonraki güne bırakılmasıyla önemini yitirmesi, istenen sonucu vermemeside söz konusu olabilir. Bugün yapılması gereken iş ertesi güne bırakılmamalıdır. Çünkü bir sonraki gün başka bir iş çıkabilir ve diğer yapmamız gereken iş aksar.

Böyle böyle devam edersede işler birikir ve içinden çıkılmaz bir hale gelir. Ayrıca ertelediğimiz iş, bir sonraki gün önemini yitirebilir veya yapmaya kalkarken olumsuzluklarla karşılaşabiliriz. Bir iş günü yapılmalıdır.

İşi yarın bırakmak, beraberinde bazı olumsuzluklar da getiriyor. Yarın daha önemli bir iş çıkmayacağını nasıl bilebiliriz? Diyelim ki dışarıda, o zaman ne yapacağız? Kuşkusuz, bugünkü işten önce yapacağız, bugün işte kalacak. Bu nedenle, işler birikmeye başlayacak ve çıkmaz bir nokta olacak.

Ayrıca, bugün yapılacak işin ertesi güne bırakılmasıyla önemini yitirmesi ve istenilen sonucu vermemesi söz konusu olabilir. Bugün yapılacak iş bir sonraki güne bırakılmamalıdır. Çünkü ertesi gün başka bir iş çıkabiliyor ve yapmamız gereken diğer şey ise bozmak.

Yine de, işler birikir ve geçilmez hale gelir. Ayrıca, ertelediğimiz iş ertesi gün önemini kaybedebilir veya yapmaya çalışırken olumsuzluklarla karşılaşabiliriz.

  • Tana kalan dona kalır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tana kalan dona kalır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tana kalan dona kalır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tana kalan dona kalır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tana kalan dona kalır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tana kalan dona kalır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri