Tarlanın iyisi suya yakın daha iyisi eve yakın

Ekilen tarla yeterince sulanırsa daha fazla ürün verir. Eğer tarla suya yakınsa hem kolay, hemde çok sulanma imkanı doğar. Bu durumda tarlayı değerli kılar.

Bu tarla birde eve yakınsa dahada kıymetli olur. Çünkü bir yandan tarlaya olan ulaşım, bir yandan tarlanın bakımı, bir yandanda tarlanın korunması kolaylaşmış olur. Çiftçinin toprağı suya ne kadar yakınsa değeri o kadar çok olur, bakımı, ürünün güvenliği ve eve kolay taşınabilmesi bakımından toprağın eve yakın olması dahada önemlidir.

Suya yakın yerdeki tarla değerlidir. Çünkü sulanması kolaydır. Eve yakın olan tarla dahadeğerlidir.

Çünkü çapalama, gübreleme, ekme, ürünü koruma ve devşirme. Gibi işlerin hepsiçok kolaylıkla ve yollarda vakit geçirilmeden yapılabilir. Toprağa hayat veren sudur.

Bundan dolayı akarsuya yakın yerdeki tarla değerlidir. Eve yakın olan tarla daha değerlidir, çünkü çapalama, gübreleme, ekme ve devşirme gibi tarla işleri çok kolaylıkla ve yollarda vakit geçirilmeden yapılabilir. Ekili alan yeterince sulanırsa, daha fazla ürün verir.

Tarla suya yakınsa, hem kolay hem de çok sulama için bir fırsat vardır. Bu durumda, alanı değerli kılar. Bu alan eve yakınsa, daha değerli olacaktır.

Çünkü bir yandan tarlaya ulaşım, bir yandan tarlanın bakımı, diğer yandan tarlanın korunması kolaylaştırılmaktadır. Çiftçinin arazisi suya ne kadar yakın olursa, değer o kadar fazla olur, bakım, ürünün güvenliği ve eve kolay ulaşım açısından eve daha yakın olmak daha önemlidir. Suya yakın tarla değerlidir.

Çünkü sulaması kolaydır. Eve yakın tarla daha değerlidir. Çünkü çapalama, gübreleme, dikim, koruma ve ürün bozulma.

Tüm bu işler çok kolay ve yollarda zaman harcamadan yapılabilir. Toprağa hayat veren sudur. Bu nedenle, nehrin yakınındaki tarla değerlidir.

Eve yakın tarla daha değerlidir çünkü çapalama, gübreleme, ekim ve hasat gibi saha çalışmaları çok kolay ve yollarda zaman harcamadan yapılabilir.

  • Tarlanın iyisi suya yakın daha iyisi eve yakın atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tarlanın iyisi suya yakın daha iyisi eve yakın atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tarlanın iyisi suya yakın daha iyisi eve yakın atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tarlanın iyisi suya yakın daha iyisi eve yakın atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tarlanın iyisi suya yakın daha iyisi eve yakın atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tarlanın iyisi suya yakın daha iyisi eve yakın atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri