Tarlayı düz al kadını kız al

Tarla alacak kimse bayırdan, engebeli yerden değil düz yerden almamalıdır, evlenecek erkekde dul kadın değil, kız almalıdır. Tarla sulak ve düz ovalık yerden almalı, engebeli arazilerde tarlalar kolay işlenemez. Evlenilecek kişininde dul değil, kız olmasına dikkat edilmelidir.

Bir kız eş olarak alınırsa, geçmişi olmadığı için eşinin huyunu, tavrını benimser, daha çabuk alışır, kendisinin ve eşinin mutluluğuda o kadar artar. Tarla alacak kimse, düz yerden almalı, bayırdan, engebeli yerden almamalıdır. Evlenecek erkekde dul kadını değil, kızı yeğlemelidir.

Bir tarla engebeli arazi üzerinde olursa eğer verimi az olur, bu nedenle tarla almadan önce düz ve sulak arazide olmasına önem verilir. Erkekler için de dul kadınla değil de daha önce hiç evlenmemiş biriyle evlenmek daha iyidir. Çünkü daha önceden evlenen kadın yeni ve eski eşi arasında kıyaslama yapabilir, bu durumda evde huzursuzluk olmasına sebep olur.

Tarla satın alacak kişi eğimli yerden değil, engebeli yerden değil, düz yerden almalıdır. Tarla ıslak ve düz olmalı ve tarlalar engebeli arazide kolayca işlenemez. Evlenecek kişinin dul değil kız olduğu gerçeğine dikkat edilmelidir.

Bir kız karısı olarak alınırsa, karısının tutumunu ve tutumunu benimser, çünkü geçmişi yoktur, ona daha çabuk alışır ve onun ve eşinin mutluluğu artar. Alanı satın alacak kişi, eğimden ve engebeli yerden değil, düz yerden almalıdır. Evlenecek olan adam dul değil kızı tercih etmelidir.

Bir alan engebeli arazide ise verimi düşük olacaktır, bu nedenle tarlayı almadan önce düz ve sulak arazide olmak önemlidir. Erkeklerin daha önce bir kadınla değil, bir dulla evlenmesi daha iyidir. Daha önce evlenen kadın yeni ve yaşlı eşleri arasında karşılaştırma yapabildiğinden, bu durumda evde huzursuzluğa neden olur.

  • Tarlayı düz al kadını kız al atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tarlayı düz al kadını kız al atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tarlayı düz al kadını kız al atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tarlayı düz al kadını kız al atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tarlayı düz al kadını kız al atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tarlayı düz al kadını kız al atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri