Tavşan dağda suyu ateşte

Hiç ölmeyecekmiş veya hep güçlü kalacakmış gibi hayatını yaşamaya devam edenler, gün gelir tüm güçlerini, hatta canlarını bile kaybedebilirler. Durumları hiç değişmeyecekmiş gibi çalışmalarını sürdürenler, bilmelidirler ki güçlerini, canlarını her an yitirebilirler. Doğanın kanunu olarak tavşan dağda dolaştığı her an tehlikededir ve hiç beklemediği bir zamanda avlanabilir.

Bunun gibi hiç ölmeyecekmiş, başına kötü olay gelmeyecekmiş ve gücü hiç bitmeyecekmiş diye düşünen insanların böyle düşünmek yerine dikkatli davranması gerekir. Çünkü insanın başına her an bir şey gelebilir, hatta canını bile kaybedebilir. Hayatlarını hiç ölmeyecekler ya da her zaman güçlü kalacaklar gibi yaşamaya devam edenler, güçlerini, hatta yaşamlarını her gün kaybedebilirler.

Durumları hiç değişmeyecek gibi çalışmaya devam edenler, güçlerini ve hayatlarını istedikleri zaman kaybedebileceklerini bilmelidirler. Doğanın kanunu olarak, tavşan dağda her dolaştığında ve beklenmedik bir zamanda avlanabildiğinde tehlikede. Asla ölmeyeceklerini, kötü olayların asla olmayacağını ve güçlerinin asla bitmeyeceğini düşünen insanlar, böyle düşünmek yerine dikkatli olmalıdırlar.

Çünkü bir kişiye her zaman bir şey olabilir ve hatta hayatını kaybedebilir.

  • Tavşan dağda suyu ateşte atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tavşan dağda suyu ateşte atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tavşan dağda suyu ateşte atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tavşan dağda suyu ateşte atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tavşan dağda suyu ateşte atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tavşan dağda suyu ateşte atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri