Tekkeyi bekleyen çorbayı içer

Bir işin başarılmasında türlü sıkıntılara katlanıp sabretme, azim ve gayret gösterme, uzun süre çalışıp emek verme son derece önemlidir. Bütün bunları yerine getiren kişi, eninde sonunda bu davranışının yararını görür, bir mükafata mutlaka kavuşur. Atasözleri, deyimler.

Bir şeyi elde etmek için bazı sıkıntılara katlanmak gerekir. İyi bir sonuç elde etmek için bir yerde uzun süre çalışan, sabırla bekleyen kişi, katlandığı sıkıntıların karşılığını görür. Başarı ve mutluluk sürekli çalışmaya ve bir işte sebat etmeye bağlıdır.

İyi sonuç elde etmek için bir yerde uzun süre çalışan ve sabırla bekleyen kimse, katlandığı sıkıntıların mükafatını görür. Bir iş üzerinde yılmadan, usanmadan sabırla çalışan kimse, sonunda katlandığı sıkıntıların mükafatını görür. Yaptıkları işte sabır gösteren kişiler bunun sonucunda mutlaka mükafatlarını alırlar.

Sabrederek çalışanlar sonunda mükafatını görürler. Her türlü sıkıntıya katlanmak, sabırlı olmak, azim ve çaba göstermek, uzun süre çalışmak ve bir iş elde etmek için emek vermek son derece önemlidir. Tüm bunları yerine getiren kişi, nihayetinde bu davranışın faydasını görür ve kesinlikle bir ödül alır.

Atasözleri, deyimler. Bir şey elde etmek için bazı sıkıntılara katlanmak gerekir. Uzun süre çalışan ve iyi bir sonuç almak için sabırla bekleyen kişi, katlandığı sıkıntıların geri dönüşünü görür.

Başarı ve mutluluk, sürekli çalışmaya ve bir işte kalıcılığa bağlıdır. Uzun süredir çalışan ve iyi bir sonuç için sabırla bekleyen herkes, katlandığı zorluklar ile ödüllendirilecektir. Bir işten yorulmadan veya yorulmadan sabırla çalışan herkes, sonunda katlandığı sıkıntıların ödülünü alır.

Çalışmalarında sabır gösteren insanlar sonuç olarak kesinlikle ödül alacaktır. Sabırla, çalışanlar sonunda ödüllerini görürler.

  • Tekkeyi bekleyen çorbayı içer atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tekkeyi bekleyen çorbayı içer atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tekkeyi bekleyen çorbayı içer atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tekkeyi bekleyen çorbayı içer atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tekkeyi bekleyen çorbayı içer atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tekkeyi bekleyen çorbayı içer atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri