Tereciye tere satılmaz

Birine çok iyi bildiği bir şey öğretilemez, bir konuda bilgi verilemez. Böyle bir şeye kalkışan yada çalışan kendisini gülünç duruma sokar. Bir işi, en iyi o işin ustası, uzmanı bilir.

Bir işin ustasına o işi nasıl yapacağı öğretilmez. Bir konu hakkında bizden daha bilgili ve deneyimli olanlara akıl vermeye ve yol göstermeye kalkarsak komik bir duruma düşeriz. Bir işin ustasına o işi nasıl yapacağı öğretilemez.

Bir insana çok iyi bildiği bir şey hakkında bilgi verilmez. Bunu yapan kişi gülünç duruma düşebilir. Tere, turpgillerden, bol yapraklı, yaprakları salata olarak yenen baharlı, otsu bir bitki.

Çok iyi bildiği bir şey öğretilemez, bir konuda bilgi verilemez. Böyle bir şeyi denemek veya üzerinde çalışmak kendini saçma bir duruma sokar. Bir iş biliyor, o işin efendisi, uzman.

Bir işin efendisi nasıl yapılacağı öğretilmez. Bizden daha bilgili ve deneyimli olanlara rehberlik etmeye ve rehberlik etmeye çalışırsak komik bir durumdayız. Bir işin efendisine nasıl yapılacağı öğretilemez.

Bir kişiye çok iyi bildiği bir şey hakkında bilgi verilmez. Bunu yapan kişi saçma olabilir. Tere, turpgiller, yapraklı, otsu bir bitkidir ve bahar yaprakları salata olarak yenir.

  • Tereciye tere satılmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tereciye tere satılmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tereciye tere satılmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tereciye tere satılmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tereciye tere satılmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tereciye tere satılmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri