Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır

Meslek veya alışkanlık gereği olan bir sonuçtan kaçınılmaz. Daha önce kopup ayrılmış olsada, kişi bağlı olduğu çevreye, işe veya bir alışkanlığa eninde sonunda, şu yada bu sebepten ötürü döner. Bir kişi ne kadar farklı yerlerde yaşarsa yaşasın, ne kadar farklı işlerle uğraşırsa uğraşsın, bağlı bulunduğu çevreye veya işe dönmek zorunda kalır.

Kişi ne kadar kendi bildiği gibi yaşarsa yaşasın, meslek veya alışkanlık gereği olan bir sonuçtan kaçamaz. Tilkilerin derisi genel olarak kürk yapımında kullanılır. Yani tilki ne kadar yaşasada sonunda derisi kürkçüye gelir.

Bir kimse ne iş tutarsa tutsun, ne kadar gönlünce yaşarsa yaşasın, sonunda, bağlı bulunduğu çevreye, alışık olduğu ortama ve kendi öz işine dönmek zorunda kalır. İnsanlar alışkanlıklarına bağlıdır. Şu yada bu nedenle işinden, çevresinden ayrı yaşamak zorunda kalan kimse, sonunda alıştığı işe ve çevreye döner.

Bazı sonuçlar kaçınılmazdır. Meslek veya alışkanlık gerektiren bir sonuç kaçınılmazdır. Daha önce kesilmiş olsa bile, kişi sonunda bağlı olduğu çevreye, işe veya alışkanlığa bir sebepten ötürü geri döner.

Bir insan ne kadar farklı yaşarsa yaşasın, ne kadar farklı işlerle uğraşmak zorunda olursa olsun, çevresine ya da işine dönmek zorundadır. Bir insan bildiği kadar yaşarsa yaşasın, mesleğinden veya alışılmış sonuçlardan kaçamaz. Tilki derisi genellikle kürk yapımında kullanılır.

Böylece tilki ne kadar uzun yaşarsa yaşasın derisi kürkçüye gelir. Bir işletme neye sahip olursa olsun, ne kadar yaşarlarsa yaşasınlar, bağlı oldukları çevreye, tanıdık çevrelerine ve kendi işlerine dönmelidirler. İnsanlar alışkanlıklarına bağlıdır.

Bir nedenden ötürü, çevresinden ayrı yaşamak zorunda olan kişi, sonunda alıştığı işe ve çevreye geri döner. Bazı sonuçlar kaçınılmazdır.

  • Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri