Tilkiye tavuk kebabı yer misin? demişler adamın güleceğini getiriyorsunuz. demiş

Bir kimseye çok özlediği halde elde edemediği bir şeyi ister misin. Diye sorulmaz. Bir kimseye düşkün olduğu, çok sevip özlediği, elde etmek için yanıp tutuştuğu bir şeyi, ister misin.

Arzu eder misin. Diye sormak son derece yersiz, hatta abes ve gülünçtür. Bir kimseye çok özlediği halde elde edemediği bir şey ister misin diye sorulur mu.

Bir kimsenin çok sevdiği, özlemini çektiği ve elde etmek için çeşitli tehlikeleri göze aldığı bir şeyi, ister misin. Diye sormak son derece saçma ve hatta gülünç olur. Eğer o isteği karşılama imkanı varsa sorulmadan kendisine verilmesi daha doğru olur.

Bir kişiyi özlediğiniz ancak başaramayacağınız bir şey ister misiniz? Ona sorulmaz. Birinin sevdiği, sevdiği, özlediği ve yapışması gereken bir şey ister misiniz? Arzu eder misiniz? Saçma ve saçma bile sormak son derece tutarsız. Çok özlediği, ancak başaramadığı bir şey isteyip istemediğiniz soruluyor mu? Birinin sevdiği, özlediği ve başarmak için çeşitli tehlikeler ortaya çıkardığı bir şey istiyorsunuz.

Sormak saçma ve hatta saçma olurdu. Bu talebi yerine getirme fırsatı varsa, sorulmadan ona vermek daha iyi olur.

  • Tilkiye tavuk kebabı yer misin? demişler adamın güleceğini getiriyorsunuz. demiş atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Tilkiye tavuk kebabı yer misin? demişler adamın güleceğini getiriyorsunuz. demiş atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Tilkiye tavuk kebabı yer misin? demişler adamın güleceğini getiriyorsunuz. demiş atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Tilkiye tavuk kebabı yer misin? demişler adamın güleceğini getiriyorsunuz. demiş atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Tilkiye tavuk kebabı yer misin? demişler adamın güleceğini getiriyorsunuz. demiş atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Tilkiye tavuk kebabı yer misin? demişler adamın güleceğini getiriyorsunuz. demiş atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri