Topalla gezen aksamak öğrenir

Kötü insanlarla düşüp kalkanlar, onlardan kötü huy kaparlar. Kötü karakterli kimselerle arkadaşlık edip, onlarla zaman geçirenler, onlardan kötü huy kaparlar. Kişi birlikte yaşadığı kişilerin hal ve hareketlerinden etkilenir, onları örnek alır ve zamanla onlar gibi davranmaya başlar.

Kusurlu kimselerle düşüp kalkanlar, onlardan kötü huy kaparlar. Topalla gezen kişiler, normal zamanda yürüdükleri gibi düzgün ve hızlı yürüyemezler. Topal kişiye ayak uydurmak zorunda kalırlar.

Aynı şekilde kötü insanlarla arkadaşlık yapan kişiler, onlara ayak uydurur ve aynı onlar gibi davranmaya başlarlar. Düşen ve kötü insanlarla havalananlar onlardan kötü huylu olurlar. Kötü karakterlerle arkadaş olan ve onlarla zaman geçirenler onlardan kötü öfke alırlar.

Kişi, birlikte yaşadığı insanların durumlarından ve hareketlerinden etkilenir, onları taklit eder ve zamanla onlar gibi davranmaya başlar. Kusurlu insanlarla düşen ve düşenler onlardan kötü huylu olurlar. Etrafında toplanan insanlar normalde yürüyecekleri gibi düzgün ve hızlı yürüyemezler.

Topal insanı takip etmek zorundalar. Aynı şekilde, kötü insanlarla arkadaş olan insanlar da onlara ayak uydurur ve onlar gibi davranmaya başlar.

  • Topalla gezen aksamak öğrenir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Topalla gezen aksamak öğrenir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Topalla gezen aksamak öğrenir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Topalla gezen aksamak öğrenir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Topalla gezen aksamak öğrenir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Topalla gezen aksamak öğrenir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri