Ummadığın taş baş yarar

Küçük ve önemsiz görülen kişi yada nesneler, çoğu kez büyük etkiler yaparlar, umulmadık işler görürler. Küçük veya önemsiz şeylerde çoğu kez büyük etkiler yapabilir. Dış görünüşe bakılıp verilen kararlar, bazen büyük hatalara yol açabilirler.

Kimseyi küçümseyip hor görmemeli, herkese gerekli önemi ve değeri vermeliyiz. Aynı şekilde en ufak nesnelerinde zamanı geldiğinde çok önemli işlere yaradığını unutmamalıyız. Elinden bir iş gelmez sandığımız kişi kendisinden beklenilmeyen önemli işler yapabilir.

Elinden bir iş gelmez sandığımız nice kimseler vardır ki, kendilerinden umulmayan önemli işler yapabilirler. Hiçbir insanı küçümsememek gerekir. Küçük yada önemsiz şeyler de çoğu kez büyük etkiler yapabilir.

Hiç değer vermediğimiz kimseler, öyle durumlarda öyle önemli işler başarırlar ki şaşırıp kalırız. İnsanlar önemsemediği, küçük gördüğü bir şeyden büyük zararlar görebilirler. Hiç gösterişi olmayan şeyler ve insanlar bazen umulmadık işler yaparlar.

Küçük ve önemsiz olarak kabul edilen insanlar veya nesneler genellikle harika etkiler yapar ve beklenmedik işler yapar. Genellikle küçük veya önemsiz şeyler üzerinde büyük etkileri olabilir. Dışarıya bakarak alınan kararlar bazen büyük hatalara yol açabilir.

Kimseyi hor görmemeli ve hor görmemeli ve herkese gerekli önemi ve değeri vermemeliyiz. Aynı şekilde, zamanı geldiğinde en küçük nesneler için çok önemli olduğunu unutmamalıyız. Bir işi yapar yapmaz, düşündüğümüz kişi ondan beklenmeyen önemli şeyler yapabilir.

Çalışmayacağını düşündüğümüz birçok insan var, onlardan beklenmeyen önemli şeyler yapabilirler. Kişi hiç kimseyi küçümsememelidir. Küçük veya önemsiz şeylerin genellikle büyük etkileri olabilir.

Hiç umursamadığımız insanlar sersemlemiş olduğumuz durumlarda böyle önemli şeyler yaparlar. İnsanlar umursadıkları bir şeyden büyük zarar görebilirler, hafife alınırlar. Asla gösteriş yapmayan şeyler ve insanlar bazen beklenmedik şeyler yaparlar.

  • Ummadığın taş baş yarar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ummadığın taş baş yarar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ummadığın taş baş yarar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ummadığın taş baş yarar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ummadığın taş baş yarar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ummadığın taş baş yarar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki U Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki U Harfi ile Başlayan Atasözleri