Ustanın çekici bin altın

Usta kişi, bir zanaatı uzun denemeler sonucu gereği gibi öğrenmiş olan ve kendi başına yapabilen kimsedir. İşinin hemen tüm inceliklerini kavramıştır. Bu bakımdan pek çok kimsenin uğraşıpda yapamadığı işi kolayca yapıverir o.

Dolayısıyla onun çok küçük gibi görülen emeği bile oldukça kıymetlidir. Alanında uzman olan bir kişi, bir sorunu kolayca çözümleyebilme becerisi gösteriyorsa bu, aynı işe yıllarca verilmiş emeklerin karşılığı olarak değerlendirilmelidir. Usta, bir zanaatı uzun çalışma ve emekler sonucu, gereği gibi öğrenmiş olan ve kendi başına yapabilen kimselerdir.

Sanatkar kimseler bir çok kişinin yapamadığı bir işi çok kısa bir sürede küçük bir hareketle yapıverirler. Çünkü usta işinin inceliklerini öğrenmiştir. Bu nedenle ustanın az bir emeği dahi çok değerlidir.

İçeriklerimiz tescillidir, izinsiz farklı sitelerde yayınlanamaz. Sanatkar kişi bir çok kişinin yapamadığı bir işi çok kısa bir sürede küçük bir hareketle yapar. Bir çok kimsenin uğraşıp yapamadığı bir işi, uzman, işini bilen bir kimse küçük bir dokunuşla yapıverir.

Bundan dolayı işin ehli olanın ne küçük emeği bile çok değerlidir. İnsan emeği kutsaldır. Bilgiyle, ustalıkla donatılmış olan emek, en olmayacak sanılan güç işleri olur kılar.

Usta, uzun denemeler sonucunda bir zanaatı düzgün bir şekilde öğrenmiş ve kendi başına yapabilen birisidir. Yaptığı işin neredeyse tüm inceliklerini kavradı. Bu bağlamda, birçok insanın yapamayacağı işi kolayca yapabilir.

Bu yüzden çok küçük görünen emeği bile çok değerlidir. Alanında uzman bir kişi bir problemi kolayca çözebildiğini gösteriyorsa, bu aynı işe verilen yılların çabalarına eşdeğer olarak düşünülmelidir. Usta, uzun çalışma ve çabalar sonucu bir zanaat öğrenmiş ve kendi başına yapabilenlerdir.

Esnaf, birçok insanın çok kısa sürede yapamayacağı bir iş yapar. Çünkü usta işinin inceliklerini öğrendi. Bu nedenle, ustanın biraz çabası bile çok değerlidir.

İçeriklerimiz kayıtlıdır, izinsiz farklı sitelerde yayınlanamazlar. Usta, birçok insanın çok kısa sürede yapamayacağı bir iş yapar. İşini bilen bir kişi, birçok insanın küçük bir dokunuşla yapamayacağı ve yapamayacağı bir iş yapar.

Bu nedenle, yetkili kişinin az çabası bile çok değerlidir. İnsan emeği kutsaldır. Bilgi ve uzmanlıkla donatılmış emek, en az olduğu düşünülen güç işlerini yapar.

  • Ustanın çekici bin altın atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ustanın çekici bin altın atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ustanın çekici bin altın atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ustanın çekici bin altın atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ustanın çekici bin altın atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ustanın çekici bin altın atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki U Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki U Harfi ile Başlayan Atasözleri