Utanma pazar dostluğu bozar

Taraflar birbirine ne denli yakında olsalar bir alışverişte açıkça konuşup anlaşmaları gerekir, ayıp olur kaygısıyla başta değinilmeyen konular yüzünden sonradan araya soğukluk, kırgınlık girer. Yakın tanıdıklar arasında yapılan alışverişte, taraflar birbirlerinden utanıp sıkılırlar. Fiyat ve ödeme koşullarıyla ilgili gerçek niyetlerini ayıp olur düşüncesiyle söyleyip ortaya koyamazlar.

Bu durum zamanla anlaşmazlıklara, tartışmalara sebep olur, dostluğu zedeleyip bozar. Tanıdıklar arasındaki alışverişte, fiyatın ve ödeme koşullarının belirtilmesine utanılırsa sonunda dostluk bozulur. Tarafların birbirlerine ne kadar yakın olduklarına bakılmaksızın, açıkça konuşmaları ve bir takas üzerinde anlaşmaları gerekir.

İlk başta ele alınmayan konular nedeniyle soğukluk ve halsizlik müdahale ediyor. Yakın tanıdıklar arasındaki değişimde, taraflar utanır ve birbirlerinden sıkılırlar. Utanç düşüncesiyle fiyat ve ödeme koşulları ile ilgili gerçek niyetlerini söyleyemez ve açıklayamazlar.

Bu durum zaman içinde çatışmalara ve tartışmalara neden olarak arkadaşlığa zarar verir. Tanıdıklar arasındaki değiş tokuşda, fiyat ve ödeme koşullarını belirtmek utanırsa, arkadaşlık nihayetinde bozulur.

  • Utanma pazar dostluğu bozar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Utanma pazar dostluğu bozar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Utanma pazar dostluğu bozar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Utanma pazar dostluğu bozar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Utanma pazar dostluğu bozar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Utanma pazar dostluğu bozar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki U Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki U Harfi ile Başlayan Atasözleri