Var eli titremez

Varlıklı kimse, uzun boylu düşünmeden hayırlı işlere yardım eder. Varlıklı ve zengin kimse, uzun uzun düşünmeden, kaygılanmadan, gönül rahatlığıyla fakirlere ve hayır işlerine yardım eder, destek olur. Dilediğini almak içinde uzun uzun düşünmeden para harcar.

Yoksul kişiler, bir şey almaya kalkıştıkları zaman paralarını yettirebilmek ve para harcarken çok dikkatli olmaları gerektiği için, harcama yaparken elleri titrer. Fakat zengin ve varlıklı insanlar, yoksullara yardım yaparken, istediklerini alırken, kaygılanmadan ve uzun uzun düşünmeden harcamalarını yaparlar. Zengin bir varlık, uzun düşünmeden iyi işlere yardımcı olur.

Zengin ve zengin bir kişi, düşünmeden, endişelenmeden ve gönül rahatlığı yaşamadan fakirlere ve hayır kurumlarına yardım eder ve destekler. İstediğini elde etmek için çok para harcıyor. Zavallı insanlar bir şey almaya çalıştıklarında ellerini sallama eğilimindedirler ve para harcarken çok dikkatli olmaları gerektiğinden, harcamaları sırasında elleri titriyor.

Fakat varlıklı ve varlıklı insanlar paralarını endişe etmeden ve düşünmeden fakirlere yardım ederek, istediklerini elde etmek için harcarlar.

  • Var eli titremez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Var eli titremez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Var eli titremez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Var eli titremez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Var eli titremez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Var eli titremez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri