Var evi kerem evi yok evi verem evi

Bir kişinin bağışta bulunabilmesi, iyilik yapabilmesi için varlıklı, zengin ve mal mülk sahibi olması gereklidir. Bu varlığa kavuşmuş ailenin evinde ikram ziyadesiyle yapılır, konuklar kusursuzca ağırlanır, ihtiyaç sahiplerine gereken yardım eli uzatılır. Buna karşılık yoksulun evinde dert, sıkıntı ve yokluktan başka bir şeye rastlanmaz.

Bir kişinin çok cömert ve iyiliksever olması için varlıklı ve mal mülk sahibi olması gerekir. Zengin bir ailenin evinde ikramlar bolca yapılır, konuklar kusursuzca ağırlanır, ihtiyaç sahiplerine gerekli yardım yapılır. Buna karşılık yoksulun evinde dert ve yokluktan başka bir şey bulunmaz.

Kısacası, varlıklı bir evde yaşamak kolaydır, ikramlara boğulursun, yoksulluk olan evde yaşamak zordur, hasta olursun. Kerem, bağış olarak verme, iyilik, cömertlik, eli açıklık, lütuf. Verem, herhangi bir organa ve en çok akciğerlere yerleşen koch basilinin yol açtığı ateşli ve bulaşıcı bir hastalık, tüberküloz.

Varlıklı ailenin durumu, konuk ağırlamaya, gereken yerlere yardım etmeye, armağanlar vermeye elverişlidir. Yoksul ailenin evinde, sıkıntı ve dertten başka bir şey bulunmaz. Bir kişinin bağış yapması ve iyi bir şey yapması için zengin, zengin ve iyelik sahibi olması gerekir.

Bu kazanılan ailenin evinde yapılır, ikram edilir, konuklar mükemmel karşılanır ve yardıma olan ihtiyaç artar. Öte yandan, yoksulların evinde bela, bela ve yokluktan başka bir şeyle karşılaşılmaz. Bir kişinin çok cömert ve yardımsever olması için zengin ve iyelik sahibi olması gerekir.

Zengin bir ailenin evinde, ikramlar bol, konuklar mükemmel bir şekilde ağırlanır ve ihtiyaç sahiplerine gerekli yardım sağlanır. Öte yandan, yoksulların evinde sorun ve yokluktan başka bir şey yoktur. Kısacası, zengin bir evde yaşamak kolaydır, ikram etmekle boğulmuş olacaksınız, yoksulluklu bir evde yaşamak zor, hasta olacaksınız.

Kerem, bağış, nezaket, cömertlik, açıklık, zarafet. Tüberküloz, herhangi bir organda ve çoğu akciğerde, tüberkülozda bulunan koch basillusun neden olduğu ateşli ve bulaşıcı bir hastalıktır. Zengin ailenin durumu misafirleri ağırlamak, gerektiğinde yardımcı olmak, hediyeler vermek için elverişlidir.

Fakir ailenin evinde, sorun ve beladan başka bir şey yoktur.

  • Var evi kerem evi yok evi verem evi atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Var evi kerem evi yok evi verem evi atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Var evi kerem evi yok evi verem evi atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Var evi kerem evi yok evi verem evi atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Var evi kerem evi yok evi verem evi atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Var evi kerem evi yok evi verem evi atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri