Vardı bağım malım gelirdi kardeşlerim tükendi yağım balım gelmiyor kardeşlerim

Maddi durumu iyi olan, varlıklı, zengin kişilerin eşi, dostu, akrabası çok olur. Sık sık ziyaretler, arayıp sormalar, iltifat ve övgüler eskik olmaz. Fakat dünya hali kişi maddi gücünü kaybedip fakirleşince yanına kimse uğramaz, arayıp sormaz olur.

Varlıklı kişinin eşi, dostu çok olur. Züğürtleşenin yanına kimse uğramaz. İnsanların maddi gücü yerindeyken birçok akrabaları, dostları, arayıp soranları ve ziyaret edenleri çok olur.

Fakat kişi bu maddi gücünü yitirdikten sonra, zamanında yakınlık gösterenler onu terk ederler ve yüzüne dahi bakmazlar. Zengin, varlıklı, varlıklı insanların eşi, arkadaşı ve akrabası çok iyidir. Sık sık yapılan ziyaretler, çağrılar ve sorular, iltifatlar ve iltifatlar eskimez.

Bununla birlikte, dünyadaki kişi maddi gücünü kaybettiğinde ve fakirleştiğinde, kimse ona gelmez ve arar ve sorar. Zengin kişinin karısı, arkadaşı çok. Kimse vahşete gelmiyor.

Finansal gücü olduğunda birçok akraba, arkadaş, arayan, soran ve ziyaret eden insanlar vardır. Ancak kişi bu maddi gücü kaybettikten sonra, zaman içinde yakınlık gösteren kişiler onu terk eder ve yüzüne bile bakmazlar.

  • Vardı bağım malım gelirdi kardeşlerim tükendi yağım balım gelmiyor kardeşlerim atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Vardı bağım malım gelirdi kardeşlerim tükendi yağım balım gelmiyor kardeşlerim atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Vardı bağım malım gelirdi kardeşlerim tükendi yağım balım gelmiyor kardeşlerim atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Vardı bağım malım gelirdi kardeşlerim tükendi yağım balım gelmiyor kardeşlerim atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Vardı bağım malım gelirdi kardeşlerim tükendi yağım balım gelmiyor kardeşlerim atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Vardı bağım malım gelirdi kardeşlerim tükendi yağım balım gelmiyor kardeşlerim atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri