Varsa hünerin var her yerde yerin yoksa hünerin var her yerde yerin

Bilgisi, becerisi ve yeteneği olan kimseler, gittikleri her yerde geçimini sağlayacak bir iş bulmakta zorlanmazlar. Vasıfsızlarda geçimlerini sağlamakta zorlandıkları için üzüntü duyarlar. Hüner, kişinin her şartta en iyi yaptığı, başarılı sonuç aldığı yeteneğidir.

Bunun içindir ki her kişi mutlak bir hüner sahibi olup hayata öyle atılmalıdır. Hünersiz kişide nereye gitse işe yaramadığına, bir iş yapamadığına üzülür. Hünerli kişinin toplum içinde her zaman iyi bir yeri vardır.

Hünersiz kişide nereye gitse işe yaramadığından, niçin bir iş yapamadığına üzülür. Yetenekli olan kişiler toplumda saygın bir yer alırlar. Çünkü böyleleri toplumun birçok gereksinmelerine cevap verirler.

Yeteneği gelişmemiş insanlar ise hiçbir iş tutamadıkları, hiçbir işe yaramadıkları için üzülürler. Hünersiz kişi de nereye gitse işeyaramadığına, niçin bir iş yapamadığına üzülür. Bilgi, beceri ve yetenekleri olan insanlar, gittikleri her yerde yaşamlarını yapacak bir iş bulmakta zorlanmazlar.

Üzgün ​​hissederler çünkü geçimlerini kazanmakta zorlanırlar. Hüner, kişinin her koşulda en iyisini yapma ve başarılı sonuçlar elde etme yeteneğidir. Bu nedenle, herkesin mutlak bir yeteneği vardır ve hayata geçirilmelidir.

Nereye giderse gitsin, vasıfsız kişi iş yapamadığı için üzgün. Yetenekli kişi her zaman toplumda iyi bir yere sahiptir. Neden bir iş yapamayacağına pişman oluyor çünkü gittiği her yerde çalışmıyor.

Yetenekli insanlar toplumda saygın bir yer tutar. Çünkü toplumun birçok ihtiyacına cevap verirler. Becerileri gelişmemiş insanlar herhangi bir iş yapamayacakları veya hiçbir şey yapamayacakları için üzüldüler.

Ürkek kişi de gittiği her yerde çalışamayacağı ve neden iş yapamayacağı konusunda üzgün.

  • Varsa hünerin var her yerde yerin yoksa hünerin var her yerde yerin atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Varsa hünerin var her yerde yerin yoksa hünerin var her yerde yerin atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Varsa hünerin var her yerde yerin yoksa hünerin var her yerde yerin atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Varsa hünerin var her yerde yerin yoksa hünerin var her yerde yerin atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Varsa hünerin var her yerde yerin yoksa hünerin var her yerde yerin atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Varsa hünerin var her yerde yerin yoksa hünerin var her yerde yerin atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri