Veren eli herkes öper

Cimri olmayan, ona buna yardım elini uzatan, eli açık olan, iyilik yapan kimseyi pek çok kişi sever, ona saygı duyar. Yardımını esirgemeyen, eli açık olan kimseye herkes saygı gösterir. Cimrilik yapmayan, çevresindekilere yardım elini uzatan, cömert ve eli açık olan, iyilik yapan insanları herkes sever, saygı gösterir.

Geleneklerimize göre sayılan ve sevilen insanların eli öpülür. Asıl erdemli olan, bulupta veremeyenlere ve bunun ısdırabını yüreğinde hissedenlere de saygı gösterir. Bencillik yapmayan, malını mülkünü paylaşan, yardım sever insanlar toplumda saygı görür.

Birçok insan cimri olmayan, yardım elini uzatan, açık elli, iyi yapan herkesi sever ve saygı duyar. Herkes yardımlarını saklamayan ve elleri açık olan herkese saygı duyar. Herkes cimri olmayan, etrafındaki kişilere yardım eden, cömert ve açık elli, iyi olan insanları sever ve saygı duyar.

Geleneklerimize göre sayılan ve sevilen insanların elleri öpülür. Aynı zamanda erdemli olan, grupta veremeyenlere ve bunun acısını hissedenlere de saygı gösterir. Bencil olmayan, mallarını paylaşan ve yardım seven insanlara toplumda saygı duyulur.

  • Veren eli herkes öper atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Veren eli herkes öper atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Veren eli herkes öper atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Veren eli herkes öper atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Veren eli herkes öper atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Veren eli herkes öper atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri