Veren eli kimse kesmez

Çevresindekilere yardımını esirgemeyen, cömert olan kimseyi herkes sever, sayar, iyiliklerine kimse engel olmaz ve ona zarar vermeyi, kötülük yapmayı kimse istemez. Yardımını esirgemeyen, eli açık olan kimsenin iyiliklerine engel olmayı, kendisine kötülükyapmayı kimse istemez. Yardıma ihtiyacı olan kimselerden yardımını esirgemeyen, cömert ve yardımsever kişileri herkes sever ve saygı duyar.

Çıkarını düşünen, kendisine yardım edilen insanlarda bu kişiye zarar vermeyi veya kötülük yapmayı hiçbir zaman düşünmezler. Herkes cömert olanları, yardımlarını çevrelerindeki hiç kimseye vermeyenleri sever ve sayar, kimse iyiliklerini engellemez ve kimse kötülüklere zarar vermek veya kötülük yapmak istemez. Kimse, yardımını desteklemeyen ve ona kötülük yapmayan kimsenin hayırseverliğini önlemek istemez.

Herkes yardıma ihtiyacı olan, cömert ve yardımsever olanları sever ve saygı duyar. İlgi alanlarını düşünen ve onlara yardım eden insanlarda, asla kötülüklere zarar vermeyi veya kötülük yapmayı düşünmezler.

  • Veren eli kimse kesmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Veren eli kimse kesmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Veren eli kimse kesmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Veren eli kimse kesmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Veren eli kimse kesmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Veren eli kimse kesmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri