Verirsen veresiye batarsın karasuya

Parasını daha sonra olmak şartıyla kimseye mal verme. Yoksa zararlı çıkarsın, hatta batabilirsinde. Çünkü veresiye alıpda borçlarını ödemeyenler çok görülmüş, müşterilerinde bu tutumu yüzünden kimi esnaflar ya batmış, yada batma tehlikesi atlatmışlardır.

Veresiye verdiğinde alanların borçlarını ödememeleri durumunda sen zor durumda kalabilirsin. Parasını peşin almadan yani veresiye kimseye mal verme. Yoksa zararlı çıkarsın, hatta iflas bile edebilirsinde.

Çünkü veresiye alıpda borçlarını ödemeyenler çoktur. Müşterilerin bu sadakatsiz tutumu yüzünden bazı esnaflar ekonomik krize sürüklenmiş, bazılarıda batmıştır. Veresiye bir şey verme.

Çünkü alanların borçlarını ödememeleri yüzünden batabilirsin. Herkese veresiye bir şey vermemeliyiz. Çünkü o alanların borçlarını ödememeleri yüzünden batabiliriz.

Paranızın daha sonra olması şartıyla kimseye para vermeyin. Aksi takdirde, zararlı olabilir hatta batabilirsiniz. Yükleri alan ve borçlarını ödemeyenlerin çok görüldüğü için, bazı esnaf ya bu tutumdan dolayı battı ya da batma riskinden kurtuldu.

Bölgeye bürosuna verdiğinizde borçlarını ödemezseniz zor durumda olabilirsiniz. Paranızı önceden almayın, yani kimseye para vermeyin. Aksi takdirde, zararlı veya hatta iflas etmiş olabilirsiniz.

Çünkü vergiyi alan ve borçlarını ödeyen birçok insan var. Müşterilerin bu sadakatsiz tavrı nedeniyle, bazı esnaflar ekonomik krize sürüklendi ve bazıları başarısız oldu. Tedavi için hiçbir şey vermeyin.

Çünkü batabilirsiniz çünkü alanlar borçlarını ödemiyor. Herkese bir şey vermemeliyiz. Çünkü batabiliriz çünkü bu alanlar borçlarını ödemiyorlar.

  • Verirsen veresiye batarsın karasuya atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Verirsen veresiye batarsın karasuya atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Verirsen veresiye batarsın karasuya atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Verirsen veresiye batarsın karasuya atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Verirsen veresiye batarsın karasuya atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Verirsen veresiye batarsın karasuya atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri