Vur dedik öldürdü

Bir isteği yerine getirirken aşırılığa kaçan kişiler o işi berbat edebilir. Aşırılığa kaçan olaylarda kontrolü zor bir hal alabilir. Her şey kontrollü gerçekleştirilmeli, işçiliğine, yeteneğine güvenilmeyen kişilere iş yaptırılmamalıdır.

Bazı kişiler sonunun ne olacağını kestiremeden verilen görevi yapmayı hedef alırlar. Yapacakları görev onları ilgilendirirken, bu görev sonunda başa gelecekler asla onları ilgilendirmez. Bu düşüncesiz davranış onların görevini yaparken, ardından kötü şeylere sebep vermesine neden olur.

Bu kimi zaman kişilere ders yada tecrübe olurken, kimi zamanda insanlara olan güvenin tartılmasında kendini geliştirmeye neden olur. Bir kişiye yapmasını istediğimiz bir işi verirken onun kişiliği ve görevini layıkıyla yapıp yapamayacağını düşünmeli, eğer yapamayacaksa farklı kişilere bunu yaptırmalıyız. Bu durum bizim adımıza daha sağlıklı olacaktır.

Bir isteği yerine getirirken aşırıya kaçan insanlar bu işi mahvedebilir. Taşma durumlarında kontrol etmek zor olabilir. Her şey kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmeli ve işçiliği ve yeteneği güvenilmeyen insanlar çalıştırılmamalıdır.

Bazı insanlar ne olacağını tahmin etmeden önce verilen görevi yapmayı hedefler. Yapacakları görev onları ilgilendirirken, bu görevle ilgilenecek olanlar onları asla ilgilendirmeyeceklerdir. Bu düşüncesiz davranış, işlerini yaparken kötü şeyler yapmalarına neden olur.

Bu bazen insanlara bir ders veya deneyim olsa da, bazen insanlara olan güveni tartmada kendini geliştirmeye yol açar. Birine yapmasını istediğimiz bir iş verirken, kişiliği ve görevini düzgün bir şekilde yapıp yapamayacağını düşünmeliyiz, eğer yapamazsa, bunu farklı insanlara yapmalıyız. Bu durum bizim adımıza daha sağlıklı olacak.

  • Vur dedik öldürdü atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Vur dedik öldürdü atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Vur dedik öldürdü atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Vur dedik öldürdü atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Vur dedik öldürdü atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Vur dedik öldürdü atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki V Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki V Harfi ile Başlayan Atasözleri