Züğürt bezirgan eski defterleri karıştırır

Tüccar züğürtleyince, belki bir kimsede alacağım kalmıştır diye eski defterlerini gözden geçirir vaktiyle önemli işler yapmış olanlar, düşkünlüklerinde eski durumlarını anarak, anlatarak avunmaya çalışırlar. Bezirgan ad tüccar alışverişte aşırı kar amacı güden kimse. Mec.

Mesleğini yalnızca kazanç için, para için kullanan kimse. O doktor bezirgandır, başkasını bulun tüccar, eli darlaşınca, belki bir kimsede alacağım kalmıştır diye eski hesaplarını gözden geçirir. Eskiden önemli işler yapmış, üst görevlerde bulunmuş kimseler, düşkünlüklerinde eski durumlarını anarak, anlatarak avunmaya çalışırlar.

Tüccar züğürtleyince, belki bir kimsede alacağım kalmıştır diye eski defterlerini gözden geçirir. Vaktiyle önemli işler yapmış olanlar, düşkünlüklerinde eski durumlarını anarak, anlatarak avunmaya çalışırlar. Varlığını, gücünü ve gençliğini kaybeden kişiler, geçmişteki güzel günlerini anarak mutlu olmaya çalışırlar.

Züğürt, parasız, yoksul, meteliksiz olan kimse. Bezirgan, tüccar. Tüccar şakalaştığında, belki de eski kitaplarında önemli işler yapmış biri, eski durumlarından bahsederek ve bazılarının geride kalacağını söyleyerek dikkatini dağıtmaya çalışır.

Bezirgan isim tüccarı aşırı kar alıcısı. Rapier. Mesleğini sadece kâr için, para için kullanan bir kişi.

Bu doktor aptal, başka bir tüccar bul, eli daralınca eski hesaplarını gözden geçirecek, belki başka birine sahip olacak. Önemli işler yapan ve üst sıralarda yer alan insanlar, eski durumlarını anlatarak ve anlatarak avlanmaya çalışırlar. Tüccar şakalaştığında, belki de başka birine sahip olduğum için eski defterlerini gözden geçirecek.

Zamanında önemli şeyler yapmış olanlar, eski durumlarını anlatarak ve söyleyerek avlanmaya çalışırlar. Varlıklarını, güçlerini ve gençliklerini kaybeden insanlar geçmişte güzel günlerini hatırlayarak mutlu olmaya çalışırlar. Fakir, özgür, fakir, kırılmış bir kişi.

Bezirgan, tüccar.

  • Züğürt bezirgan eski defterleri karıştırır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Züğürt bezirgan eski defterleri karıştırır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Züğürt bezirgan eski defterleri karıştırır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Züğürt bezirgan eski defterleri karıştırır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Züğürt bezirgan eski defterleri karıştırır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Züğürt bezirgan eski defterleri karıştırır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri