Züğürt olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir

Uyuz olup kaşınmak, insanı çok rahatsız ve huzursuz eder. Ancak yoksulluk, fakirlik nedeniyle ne yapacağını bilemeden düşünmek, insanı daha çok rahatsız eder. Bu nedenle insan, yoksul olacağına uyuz olsun daha iyidir.

Züğürt, parasız, yoksul, meteliksiz olan kimse. Uyuz, kaşındırıcı, bulaşıcı bir deri hastalığı. Yoksulluk, insanı uyuz olmaktan daha çok rahatsız eder.

Uyuz olup kaşınmak, insanı çok rahatsız eder. Ama züğürtlük dolayısıyla ne yapacağım diyedüşünmek, daha çok rahatsız eder. Hastalığın mı yoksa yoksulluğun mu daha kötü olduğuna karar vermek bir hayli zordur.

Her ikisi de insan için birer yıkımdır. Yoksulluk, hastalıktan daha çok sıkıntı veren bir durumdur. Çünkü parasızlık insanı hastalıktan daha beter sıkıntılara sokar.

Uyuz ve kaşıntı insanları çok rahatsız ve sinirli yapar. Ancak, yoksulluk ve yoksulluk nedeniyle ne yapacağını bilmeden düşünmek insanları daha fazla rahatsız ediyor. Bu nedenle, fakir olacağını yönetmek daha iyidir.

Fakir, özgür, fakir, kırılmış bir kişi. Uyuz, kaşıntılı, bulaşıcı cilt hastalığı. Yoksulluk insanları uyuzdan daha fazla rahatsız ediyor.

Uyuz ve kaşıntı kişiyi çok rahatsız eder. Ancak bir sıkıntı yüzünden ne yapılacağını düşünmek daha rahatsız edicidir. Hastalığın veya yoksulluğun daha kötü olup olmadığına karar vermek oldukça zordur.

Her ikisi de insanlar için yıkımdır. Yoksulluk, hastalıktan daha sıkıntılı bir durumdur. Çünkü para eksikliği insanları hastalıktan daha kötü yapar.

  • Züğürt olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Züğürt olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Züğürt olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Züğürt olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Züğürt olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Züğürt olup düşünmektense uyuz olup kaşınmak yeğdir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri