Zahmetsiz rahmet olmaz

Sıkıntı çekmeden, güçlüklere göğsü germeden, yorulup emek vermeden, uğraşıp didişmeden, kimi masraflarada girmeden olumlu, güzel, hoş bir sonuç elde etmek mümkün değildir. Unutmayalım ki, yüce Allah, çalışanları sever, onlara rahmet eder. Sıkıntı, güçlük çekmeden iyi ve güzel işler başarılamaz.

Güzel ve mutluluk veren şeylere ulaşmak kolay değildir. Çaba gösterilmeden, sıkıntı çekilmeden arzu edilen güzel ve mutlu sonuçlara ulaşılmaz. Unutulmamalıdır ki, yüce Allah, çalışanları sever, onlara rahmet eder.

Çaba göstermeden, sıkıntı çekmeden arzu edilen güzel ve iyi sonuçlara ulaşılmaz. Allah tarafından kula gönderilen rahmet, kulun göğüslediği zorluk ve sıkıntılara göre artar yada eksilir. Hiç kimseye haketmediği bir şey verilmez.

Sıkıntı çekilmeden, uğraşılmadan, istenilen sonuç elde edilemez. Her nimetin bir külfeti vardır. Sıkıntı çekmeden, bazı özverilerde bulunmadan, yorulmadan hiçbir şey elde edilemez.

Acı çekmeden, zorlukları zorlamadan, yorulmadan, yorulmadan, mücadele ve mücadele etmeden ve bazı maliyetlerle olumlu, güzel, hoş bir sonuç elde etmek mümkün değildir. Yüce Allah'ın çalışanları sevdiğini ve onlara merhamet ettiğini unutmayalım. İyi ve iyi iş, zorluk ve güçlük olmadan elde edilemez.

Güzel ve mutlu şeylere ulaşmak kolay değil. İstenen güzel ve mutlu sonuçlar çaba ve sorun olmadan elde edilemez. Yüce Allah'ın çalışanları sevdiği ve onlara merhamet ettiği unutulmamalıdır.

İstenen güzel ve iyi sonuçlar çaba ve sorun olmadan elde edilemez. Allah'ın kuluna gönderdiği merhamet, kulun karşılaştığı zorluk ve sıkıntılara göre artar veya azalır. Hiç kimseye hak etmediği bir şey verilmiyor.

İstenilen sonuç, sıkıntı çekmeden elde edilemez. Her nimetin bir yükü vardır. Acı çekmeden, bazı fedakarlıklardan ve yorulmadan hiçbir şey başarılamaz.

  • Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zahmetsiz rahmet olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zahmetsiz rahmet olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zahmetsiz rahmet olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri