Zaman sana uymazsa sen zamana uy

Yaşadığın zamanın koşulları ve çevrendekilerin davranışları senin tutumuna uygun değilse sen onlara uymalısın. İnsanlar, toplum içinde hayatlarını sürdürmek zorundadırlar. İçinde yaşanılan zamanın şartları, bizim düşünce ve davranışlarımıza uymayabilir.

Kendi düşüncelerimizi kabul ettirmek için etrafımızdakiler ile sürtüşmek, tartışmak doğru değildir. Zamanın gidişine uymak, ona göre davranmak en doğru yoldur. Topluma ayak uyduramayanlar hem gülünç duruma düşebilir hemde toplum tarafından dışlanabilir.

Kendi düşüncelerimizi kabul ettirmek için etrafımızdakiler ile sürtüşmek doğru değildir. Zamanın gidişine uymak, ona göre davranmak en çıkar yoldur. Her insanın bir dünya görüşü, bir anlayışı vardır.

Her türlü olay bu dünya görüşüne göre yorumlanıp anlam kazanır. Yaşadığımız çağın düşünce ve koşulları bizimkilerle örtüşmeyebilir. Kendi anlayışımızı başkalarına kabul ettirmek için çevremizdekilerle sürtüşmek doğru değildir.

Yaşadığımız çağ ile görüşlerimiz arasında bir uygunluk olmalıdır. Zamana aykırı hareket etmektense ona uymak lazımdır. Yaşadığınız zamanın koşulları ve çevrenizdeki insanların davranışları sizin tutumunuza uymuyorsa, onları takip etmelisiniz.

İnsanlar yaşamlarını toplumda yaşamak zorundalar. Yaşanan zamanın koşulları düşüncelerimize ve davranışlarımıza uymayabilir. Kendi düşüncelerimizi kabul ettirmek için etrafımızdakileri ovmak veya tartışmak doğru değildir.

Zamanın seyrini takip etmek ve buna göre hareket etmek en iyisidir. Topluma ayak uyduramayanlar, hem saçma olabilir hem de toplum tarafından dışlanabilir. Kendi düşüncelerimizi empoze etmek için çevremizdekilere sürtmek doğru değildir.

Zamanın seyrini takip etmek ve buna göre hareket etmek en iyisidir. Her insanın bir dünya görüşü ve anlayışı vardır. Her türlü olay bu dünya görüşüne göre yorumlanır ve anlam kazanır.

Yaşadığımız düşünceler ve koşullar bizimkilerle uyuşmayabilir. Anlayışımızı başkalarına dayatmak için çevremizdekilere sürtmek doğru değildir. Yaşadığımız yaş ile görüşlerimiz arasında bir uyum olmalıdır.

Zamana karşı hareket etmek yerine ona uymak gerekir.

  • Zaman sana uymazsa sen zamana uy atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zaman sana uymazsa sen zamana uy atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zaman sana uymazsa sen zamana uy atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zaman sana uymazsa sen zamana uy atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zaman sana uymazsa sen zamana uy atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zaman sana uymazsa sen zamana uy atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri