Zararın neresinden dönülse kardır

Zarar, bir şeyin yada bir olayın yol açtığı çıkar kaybı veya kötü sonuçtur. Eğer zararziyan devam ediyor ve önü alınamıyorsa, yapılan işi hemen kesmekle daha fazla zarardan kurtulmuş, zarardan kurtulmaklada kar etmiş olursunuz. Sürüp giden zararlı bir işten ne kadar erken vazgeçersek daha sonra uğrayacağımız zararı o kadar azaltmış oluruz.

Zarar, bir şeyin, bir olayın yol açtığı çıkar kaybı veya olumsuz, kötü sonuç, ziyandır. Sürüp giden zararlı bir işten ne kadar çabuk vazgeçersek, daha sonra uğrayacağımız zararı o denli azaltmış, sonuç olarak o kadar kar etmiş oluruz. Sürüp giden zararlı bir işten ne denli erken vazgeçersek, daha sonra uğrayacağımız zararı o denli azaltmış, sonuç olarak o kadar kar etmiş oluruz.

Kayıp, bir şeyin veya olayın neden olduğu bir ilgi kaybı veya kötü sonuçtur. Zarar gören kişi devam ederse ve önlenemezse, hemen yapılan işi keserek, daha fazla hasardan kurtulur ve hasardan kurtulmanızdan faydalanırsınız. Ne kadar çabuk zararlı bir işten vazgeçirsek, daha sonra acı çekeceğimiz zarardan o kadar az muzdarip oluruz.

Kayıp, faiz kaybı veya negatif, kötü sonuç, bir şeyin kaybı, bir olaydır. Zararlı bir işten ne kadar çabuk vazgeçersek, daha sonra çekeceğimiz zararı o kadar çok azaltacağız ve daha fazla kar elde edeceğiz. Devam eden zararlı bir işten ne kadar çabuk vazgeçirsek, daha sonra çekeceğimiz zarardan o kadar az muzdarip olacağız ve sonuç olarak kâr edeceğiz.

  • Zararın neresinden dönülse kardır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zararın neresinden dönülse kardır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zararın neresinden dönülse kardır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zararın neresinden dönülse kardır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zararın neresinden dönülse kardır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zararın neresinden dönülse kardır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri