Zengin arabasını dağdan aşırır züğürt düz ovada yolunu şaşırır

Zengin, varlıklı kişi para ve mal gücüyle pek çok güçlüğü yenip aşar. Yoksul ise, parasızlık ve imkansızlık yüzünden en kolay işleri bile başaramaz, en ufak engel karşısında bile şaşırıp kalır. Zengin ve varlıklı kişi, parasının ve itibarının çokluğu ile olmayacak işlerini bile kolaylıkla halleder.

Yoksul kişi ise, parasızlık nedeniyle en kolay işlerinde bile başarılı olamaz, işlerini tamamlayamaz, küçük bir engel karşısında bile ne yapacağını şaşırıp kalır. Zengin, para gücüyle en zor işleri başarır. Züğürt, parasızlık yüzünden, en kolay işi başaramaz.

Varlıklı, zengin kimse, para gücüyle en zor işleri başarır. Züğürt ise, parasızlık yüzünden, en kolay işi bile başaramaz, şaşırır kalır. Zengin kimse, para gücüyle en zor işlerin bile üstesinden gelir.

Züğürt ise en basit işleri bile parasızlık yüzünden başaramaz. Zengine her kapı açılı, fakirin ise olacak işi bile ters gider. Zengin, varlıklı kişi parası ve serveti ile birçok zorluğun üstesinden gelir.

Yoksul, diğer yandan, parasızlık ve imkansızlık nedeniyle en kolay işleri bile başaramaz ve en küçük engelle bile sersemletilir. Zengin ve varlıklı kişi para ve itibarından kaynaklanmayacak işlerini bile kolayca halledebilir. Yoksul kişi ise parasızlık nedeniyle en kolay işinde başarılı olamıyor, işini tamamlayamıyor, küçük bir engel karşısında bile ne yapılacağı karşısında hayrete düşüyor.

Zengin, paranın gücü ile en zor işi başarır. Züürt parasızlık nedeniyle en kolay işte başarılı olamıyor. Paranın gücü ile varlıklı, varlıklı bir adam en zor işi başarır.

Zügur parasızlık nedeniyle en kolay işte bile başarılı olamıyor ve şaşırıyor. Zengin adam paranın gücü ile en zorlu işleri bile yener. Zugurt, para eksikliğinden dolayı en basit işleri bile başaramaz.

Her kapı zenginlere açılır ve fakirler bile yanlış gider.

  • Zengin arabasını dağdan aşırır züğürt düz ovada yolunu şaşırır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zengin arabasını dağdan aşırır züğürt düz ovada yolunu şaşırır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zengin arabasını dağdan aşırır züğürt düz ovada yolunu şaşırır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zengin arabasını dağdan aşırır züğürt düz ovada yolunu şaşırır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zengin arabasını dağdan aşırır züğürt düz ovada yolunu şaşırır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zengin arabasını dağdan aşırır züğürt düz ovada yolunu şaşırır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri