Zenginin malı züğürdün çenesini yorar

Birinin zenginliğinden çok söz etmenin gereksizliğini, yersizliğini belirtmek için söylenen bir söz. Züğürtler yoksullar, zenginlerin malları üzerine konuşur, dururlar. Bu konuşma onların çenesini yormaktan başka bir işe yaramaz.

Bu nedenle, birinin zenginliğinden söz etmenin hiç faydası ve gereği yoktur. Günümüzde, özellikle sosyetik isimlerin günlük hayatları ve yaşam tarzları ile ilgili yapılan programlar için bu deyim gayet uygundur. Fakir insanlar, zenginlerin mallarından bahsedip dururlar.

Ancak bu konuşma onların çenesini yormaktan başka bir işe yaramaz. Birinin zenginliğinden çok söz etmenin gereksizliğini, yersizliğini belirtmek için söylenir. Yoksul, züğürt kimseler, zenginlerin malları üzerine konuşmayı pek severler.

Yoksulluk çeken kişiler, varlıklı kimselerin servetlerini dedikodu konusu yaparlar. Bu atasözü, birinin zenginliğinden çok söz etmenin gereksizliğini belirtmek için söylenir. Elinde bir şey olmayanlar devamlı şekilde zenginlerin yaşayışlarından bahsederler.

Birinin serveti hakkında konuşmanın gereksizliğini ve yetersizliğini göstermek için söylenen bir kelime. Yoksullar fakirlerden, zenginlerin servetinden bahseder ve durur. Bu konuşma çenelerini yormaktan başka bir şey değildir.

Bu nedenle, kişinin servetinden bahsetmenin hiçbir faydası veya zorunluluğu yoktur. Günümüzde, bu ifade özellikle sosyal yaşamın günlük yaşamları ve yaşam tarzları ile ilgili programlar için uygundur. Yoksul insanlar zenginlerin malları hakkında konuşurlar.

Ancak, bu konuşma çenelerini yormaktan başka bir şey değildir. Birinin serveti hakkında konuşmanın gereksizliğini ve yetersizliğini belirttiği söylenir. Zavallı, sert insanlar zenginlerin malları hakkında konuşmaktan hoşlanırlar.

Yoksulluktan muzdarip insanlar, varlıklı insanların servetlerini bir dedikodu yapar. Bu atasözünün kişinin serveti hakkında daha fazla konuşmaya gerek olmadığını gösterir. Ellerinde hiçbir şey olmayanlar sürekli olarak zenginlerin hayatları hakkında konuşurlar.

  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yorar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri