Zor kapıdan girerse şeriat bacadan çıkar

Zorbaların, zalimlerin bulundukları yerde baskı, zulüm ve haksızlık hüküm sürer. Dolayısıyla böyle bir yerde yüce Allah'ın buyrukları çiğnenmiş, ortadan kaldırılmış demektir. Zorbalığın hüküm sürdüğü yerde din kuralları, kanun emirleri yürümez.

Zorbalığın hüküm sürdüğü yerde din kuralları ve yasalar dikkate alınmaz. Burada zorbalık, zulüm, baskı ve haksızlık vardır. Zorba olan istediğini kaba kuvvetlede olsa yaptırır.

Güçlü olmak haklı olmak değildir. Zorbalığın hüküm sürdüğü yerde din, yasa buyrukları yürümez. Zorbalığın, kanunsuzluğun hüküm sürdüğü yerde ne din, nede yasa emirleri yürür.

Bir ülkede zorba bir yönetim iş başına gelirse, o ülkede daha önce yürürlükte olan yasalar ortadan kalkar, zorbalığın hükümleri yürürlüğe girer. Zalimler ve zalimler ikamet ettiğinde, zulüm, zulüm ve adaletsizlik hüküm sürmektedir. Dolayısıyla böyle bir yerde Yüce Allah'ın emirleri ihlal edilir ve ortadan kaldırılır.

Zorbalığın hüküm sürdüğü yerde din kuralları ve yasa emirleri işe yaramıyor. Zorbalığın hüküm sürdüğü yerde, dini kurallar ve yasalar dikkate alınmaz. Zorbalık, zulüm, baskı ve adaletsizlik var.

Zorba, kaba olsa bile istediğini yapar. Güçlü olmak doğru olmak değildir. Zorbalığın hüküm sürdüğü yerde din ve yasa emirleri işe yaramaz.

Zorbalık ve kanunsuzluğun hüküm sürdüğü yerlerde, ne din ne de yasa emirleri gelmez. Bir ülkede zorbalık hükümeti iktidara gelirse, o ülkede yürürlükte olan yasalar kaybolur ve zorbalığın hükümleri yürürlüğe girer.

  • Zor kapıdan girerse şeriat bacadan çıkar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zor kapıdan girerse şeriat bacadan çıkar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zor kapıdan girerse şeriat bacadan çıkar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zor kapıdan girerse şeriat bacadan çıkar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zor kapıdan girerse şeriat bacadan çıkar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zor kapıdan girerse şeriat bacadan çıkar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri