Zor oyunu bozar

Zor kullanılarak işlemekte olan bir düzen bozulup durdurulabilir yada istenen yöne çevrilebilir. Bir oyun veya hile, güç kullanılarak kestirme yoldan boşa çıkarılabilir, işlemez kılınabilir. Hileyle hazırlanan bir düzenin güç kullanılarak üstesinden gelinebilir.

O zamanda ortada kural kalmaz. Yani, güçlü olan kural tanımaz ve istediğini gerçekleştirir. Bir kişi, kurala uygun olarak yürümekte olan işi, istediği yola çevirmek için zor kullanırsa, artık kural söz konusu olamaz.

Güçlü olan istediğini yapar. Sevginin ve hoşgörünün değil, zorbalığın egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bir kimse, kurala uygun olarak yürümekte olan işi, istediği yola çevirmek için zor kullanırsa, artık kural söz konusu olamaz.

Her iş belli kuralları çerçevesinde yürütülür. Kurallara uygun olarak yürütülen bir iş, zor kullanılarak belli bir yöne çekilmek istenirse, artık kurallar söz konusu olmaz, güçlünün dediği olur. Kuvvet kullanarak bir çalışma düzeni bozulabilir veya durdurulabilir veya istenen yönde döndürülebilir.

Bir oyun veya hile bir kısayol tarafından boşa çıkarılabilir ve kesilebilir. Hileli bir düzen, güç kullanılarak aşılabilir. O zamanlar kural yok.

Yani, güçlüler kuralı tanımıyor ve istediklerini yapıyor. Bir kişi, kurala uygun olarak işi istediği şekilde dönüştürmek için güç kullanırsa, kural artık söz konusu olamaz. Ne istiyorsa o kadar güçlü yapar.

Sevgi ve hoşgörü değil, zorbalığın egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bir kişi, kurala uygun olarak işi istediği şekilde dönüştürmek için güç kullanırsa, kural artık söz konusu olamaz. Her iş belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Kurallara uygun olarak yürütülen bir işin zorla belirli bir yönden çekilmesi isteniyorsa, güçlü kurallar olmayacak.

  • Zor oyunu bozar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zor oyunu bozar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zor oyunu bozar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zor oyunu bozar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zor oyunu bozar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zor oyunu bozar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri