Zora dağlar dayanmaz

Gücü, kuvveti elinde bulunduran ve zor kullanan kimseler pek çok kimseye boyun eğdirirler, öyle ki büyük güçleri bile yener, istediklerini yaptırırlar. Zor kullanan kişilere, çok güçlü sanılan kimseler bile boyun eğer. Zor karşısında herkes boyun eğer.

Ancak zorbalar bir gün mutlaka yaptıklarının cezasını çekerler. Garip bir dünyada yaşıyoruz, zorba, biz istemesekte, genellikle oyunu bozar, kişinin hesabını alt üst eder. Zor kullanan kimselere çok güçlü sanılan kimseler bile boyun eğer.

En zor sorunlar, insanın teknik gücü ve azmi sonunda çözüme kavuşturulur. Bilinmeyen pek çok şey insanların büyük çabaları sonunda ortaya konulmuştur. İnsan emeğinin ve aklının yapamayacağı hiçbir iş, çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur.

Kuvvetin, azmin önünde engel durmaz. Gücü ve gücü elinde tutan ve güç kullanan insanlar, büyük güçlerin bile üstesinden gelmek ve istediklerine sahip olacak şekilde çoğuna boyun eğerler. Çok güçlü olduğu düşünülen kişiler bile güç kullananlara boyun eğecektir.

Zor karşısında herkes eğilir. Ancak zorbalar bir gün yaptıkları için cezalandırılacak. Tuhaf bir dünyada yaşıyoruz, zorba, eğer istemezsek, genellikle oyunu bozar ve kişinin hesabını bozar.

Kuvvet kullananlar için çok güçlü olduğu düşünülenlere bile itaat edecektir. En zor problemler insanın teknik gücü ve azmi ile çözülür. İnsanların büyük çabalarının bir sonucu olarak bilinmeyen birçok şey ortaya çıktı.

İnsan emeği ve zihninin yapamayacağı hiçbir iş yoktur ve çözemediği bir sorun yoktur. Kuvvet, kararlılığı durdurmaz.

  • Zora dağlar dayanmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Zora dağlar dayanmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Zora dağlar dayanmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Zora dağlar dayanmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Zora dağlar dayanmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Zora dağlar dayanmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki Z Harfi ile Başlayan Atasözleri